Сучасні мікрохвильові печі здатні якщо не замінити повністю, то органічно доповнити духову шафу на кухні. Безліч вбудованих режимів і функцій допоможуть готувати правильно і смачно навіть людині, яка нічого не розуміє в кулінарії: все настільки просто і автоматизовано.

Яка ж НВЧ потрібна саме вам? Як обрати мікрохвильову піч («мікрохвильовку») і не переплатити за непотрібний функціонал?

Розберемо все по етапах разом із Günter & Hauer.

1. Конфігурація

Мікрохвильові печі бувають окремо стоячими або ж вбудованими. Перший тип відходить у минуле, оскільки сучасні кухонні гарнітури випускаються саме під вбудовану техніку. Так НВЧ-піч може зайняти будь-яке комфортне для господині місце.

2. Об’єм

Як правило, літраж варіюється від трохи менше 20 до 40 літрів. Мікрохвильова піч до 17 літрів – найпростіший варіант. Використовується виключно для підігрівання страв та їхнього розморожування. 17-25 л – можливе приготування і передбачений гриль, який буде найякіснішим у мікрохвильовці об’ємом 25-30 л. Техніка на 30-40 літрів розроблена для приготування найрізноманітніших видів страв за допомогою комбінованих і автоматичних режимів.

3. Потужність

Від даного показника залежить швидкість роботи мікрохвильової печі. Чим більший об’єм камери ви обираєте, тим вищою повинна бути максимальна потужність. Наприклад, при середніх розмірах печі потужністю 500-800 Вт можна приготувати нескладні страви: гарячий бутерброд або яєчню. Моделі від 900 Вт обирайте, якщо в планах більш оригінальні рецепти.

4. Внутрішнє покриття

Тут у вас три варіанти. Емаль – найпоширеніше біле покриття. Воно досить міцне, легко миється, але для нього шкідливі високі температури. Тому такі мікрохвильовки обирайте переважно для підігрівання. Кераміка або біокераміка стійка до подряпин, проста в догляді, краще витримує температуру. Коштують такі печі досить дорого. Нержавіюча сталь – найбільш практичний вибір. Дане покриття дуже стильне, міцне, може витримати будь-яку температуру. Один нюанс подібного варіанту – не зовсім простий догляд. Тому стежте, щоб усередині мікрохвильової печі не накопичувались жирові відкладення.

5. Тип управління

Буває механічним і електричним. Перший – це простота і надійність у вигляді обертових ручок. Такий вид печі підійде для літніх людей, яким складно освоїти сучасні технології. Електричний тип управління представлений на ринку кнопками або сенсором. Обидва варіанти пропонують вдосталь режимів, панель виглядає стильно і акуратно, її зручно мити.

6. Гриль

Їжа з мікрохвильової печі без гриля за структурою схожа на варену. З ним же ваша страва одержить хрустку скоринку і буде більше нагадувати просмажену. Тип гриля можна обрати кварцовий або теновий. Перший вид швидко обробляє продукт, економить електроенергію, займає мало місця в мікрохвильовці. Але кварцовий гриль не забезпечить на 100% рівномірне прожарювання, так як він нерухомий – вбудований у стінку камери. Теновий механізм може рухатися вгору/вниз, забезпечуючи краще просмаження. Він споживає більше електроенергії, але такі мікрохвильовки самі по собі «бюджетні».

7. Конвекція

Це функція, яка забезпечує циркуляцію гарячого повітря навколо страви. Така мікрохвильовка – кращий варіант для випічки. Конвекція у поєднанні з мікрохвилями в печі об’ємом від 30 літрів – запорука швидкого приготування значних обсягів випічки. Подібний варіант мікрохвильової печі може великою мірою замінити духову шафу.

8. Інверторне керування потужністю

Функція, завдяки якій здійснюється плавне регулювання потужності мікрохвильовки під час приготування. Це допомагає зберегти текстуру продукту і всі його корисні властивості.

9. Автоматичне розморожування і підігрів

При наявності таких функцій вам не доведеться самому налаштовувати час для розморожування і підігріву. Все автоматизовано і залежить від ваги продукту. Найчастіше у продажу доступні варіанти тільки з автоматичним розморожуванням, оскільки підігрів користувачі найчастіше налаштовують індивідуально.

10. Режими

Важливий показник, який формує ціну на мікрохвильовку. Бюджетні НВЧ-печі мають тільки два-три режими: підігрів, розморожування і гриль. У дорожчих варіантах вбудовані режими для різних видів страв («авто-меню»). «Комбінований режим» (гриль + НВЧ) забезпечить рівномірно пропечені страви зі скоринкою. «Відкладений старт» дозволить розпочати і закінчити приготування в потрібний час, коли вас немає вдома. З режимом «Пам’ять» збережіть налаштування часу і потужності, при яких ваша курка просмажилась ідеально. «Блокування від дітей» виключить можливість випадкового вимикання печі або натискання непотрібної кнопки. «Мультиетапне приготування» дозволяє на першому етапі готувати страву при певній потужності заданий час, а на другому – вже при іншій потужності та з іншою тривалістю.


Виходячи з порад, обирайте мікрохвильовки Günter & Hauer для своїх потреб з потрібним набором функцій, об’ємом і потужністю. Пам’ятайте про спеціальний посуд, який може бути скляним або ж пластиковим, але не металевим!